Spotkanie z panią Świętosławą Kutzner - lekarzem weterynarii

5 listopad 2018
5 listopada 2018, Komentarze Możliwość komentowania Spotkanie z panią Świętosławą Kutzner – lekarzem weterynarii została wyłączona

Trwa październik, a wiele osób wciąż nie wie o tym, że jest on wyjątkowym miesiącem zarówno dla naszych domowych pupili, jak również dla tych mniej uprzywilejowanych – zwierząt hodowlanych bo październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt!! Z tej okazji w świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy cykl zajęć poświęconych zwierzętom oraz zaprosiliśmy gościa  – panią Ś. Kutzner – lekarza weterynarii (mamę Poli), która opowiedziała nam o ciekawostkach, niebezpieczeństwach oraz o codziennej swojej pracy. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt  i obowiązkowym  przestrzeganiu  higieny po każdej zabawie ze swoim zwierzątkiem.  Obowiązkowo trzeba myć ręce! Na nasze zajęcia Pani Świętosława przyniosła wiele ciekawych rzeczy ze swojego gabinetu np. narzędzia, którymi bada się zwierzęta, strzykawki, recepty, fartuchy ochronne i tablice edukacyjne. Każde chętne dziecko mogło dotknąć, zobaczyć a nawet wypisać receptę i się przebrać. Świetliczaki brały aktywny udział w spotkaniu,  szukały odpowiedzi na nurtujące ich pytania  dotyczące  pielęgnacji zwierząt, chorób które je dotykają, sposobów leczenia.  Opowiadały o zwierzętach, które mają  w domu, zasypywały panią Weterynarz  różnymi pytaniami. Na koniec spotkania dzieci podziękowały pani Weterynarz przygotowaną laurką. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pozwoliło uczestnikom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Może przez to ktoś odkryje w sobie jakieś predyspozycje do tego zawodu, jakieś pasje- kto wie?Na zakończenie przypomnieliśmy dzieciom, żeby traktowały zwierzaki z poszanowaniem ich naturalnych potrzeb – jak istoty żywe, zdolne do odczuwania zarówno fizycznego bólu, jak również radości czy wdzięczności.

Serdecznie dziękujemy

pani  Ś. Kutzner

za dostarczenie nam tylu wiadomości i wspaniałych przeżyć!

A. Jaśczak

Zapamiętaj!!

1 października – obchodzimy Światowy Dzień Wegetarianizmu,

4 października przypadają imieniny Św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Zwierząt,

2 października – Dzień Zwierząt Hodowlanych,

25 października – świętować będziemy Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt,  nieformalne polskie Święto Kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów.