"Rekord dla Niepodległej" - świętujemy wyjątkową rocznicę odzyskania Niepodległości!

11 listopad 2018
11 listopada 2018, Komentarze Możliwość komentowania “Rekord dla Niepodległej” – świętujemy wyjątkową rocznicę odzyskania Niepodległości! została wyłączona

Wychowanie patriotyczne stanowi istotną część pracy i misji naszej szkoły. Nie mogliśmy więc pominąć wyjątkowej okazji, jaką jest setna rocznica odzyskania niepodległości. Zaplanowaliśmy i realizujemy wiele działań, w które angażują się wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły. Niepodległość świętujemy przez wiele miesięcy.

W dn. 9 listopada wzięliśmy udział w akcji “Rekord dla Niepodległej”. Punktualnie  godz. 11.11 wszyscy gromko odśpiewaliśmy pełną, liczącą 4 zwrotki, wersję hymnu narodowego. Ponoć Mazurka Dąbrowskiego, śpiewanego w “Jedynce”, słychać było w całych Poddębicach.

Wraz z nami hymn jednocześnie odśpiewało 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych  w całej Polsce, a także w szkołach polonijnych na całym świecie.

Uczniowie klasy 4e, wraz ze swoją wychowawczynią p. Agnieszką Kucińską – Antoniak, przedstawiła okolicznościowy program artystyczny. Oprawę muzyczną przygotowała p. Agnieszka Jeziorek.  Na zakończenie wspólnie stworzyliśmy wielką biało-czerwoną flagę, którą z góry filmował dron.