Rekolekcje Wielkopostne

27 marzec 2024
27 marca 2024, Komentarze Możliwość komentowania Rekolekcje Wielkopostne została wyłączona

Rekolekcje wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt. To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne uczniowie Naszej Szkoły przeżywali w dniach 21-23 marca pod przewodnictwem Ks Romana Kurzdyma Proboszcza Parafii Świętej Doroty i Świętego Jana Chrzciciela w Mileszkach.

Przez trzy dni Ksiądz Rekolekcjonista, głosił naukę i tłumaczył Słowo.

Boże tak, aby umocnić nasza wiarę. Każdy dzień przynosił wiele emocji i nowych doświadczeń, bo ksiądz Roman swój temat przewodni uatrakcyjniał ciekawymi metodami, czym zachęcał zgromadzonych dzieci i młodzież do wypowiedzi i aktywności. Każdego dnia, uczniowie za swoje zaangażowanie, byli nagradzani cennymi motywatorami: – Krówkami

Każde spotkanie rozpoczynała i kończyła  wspólna modlitwa, .Zwieńczeniem rekolekcji była sobotnia uroczysta Msza Święta.

Uczniowie docenili taką formę rekolekcji wielkopostnych. Świadczą o tym ich wypowiedzi, refleksje oraz uwagi, którymi dzielili się  z katechetami. Zapewne nauki Księdza Rekolekcjonisty pozostaną na długo w ich pamięci, a wartości, o których usłyszeli będą wcielać w swoje życie.

Te trzy dni były dla nas czasem refleksji, wyciszenia i nawrócenia. Mogliśmy zatrzymać się, przeanalizować swoje postępowanie, inaczej spojrzeć na otaczający nas świat.

Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim uczniom, (a było ich bardzo dużo) którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy w przebiegu tych rekolekcji bardzo Serdecznie Dziękujemy.

Katecheci