Promujemy zdrowe odżywianie

24 listopad 2018
24 listopada 2018, Komentarze Możliwość komentowania Promujemy zdrowe odżywianie została wyłączona

21 listopada wybraliśmy się na zajęcia do MiGBP im. Z. Skibińskiego gdzie odbyło się spotkanie z Paniami z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poddębicach: p. A. Kwiecień, p. M. Bukowską i p. D. Urbaniak-Kuster. Panie uświadomiły dzieciom jak niezdrowe jedzenie wpływa na ich życie i zdrowie. Wysłuchaliśmy pogadanki o zdrowej żywności, o wartościach, witaminach różnych grup produktów, o korzyściach jakie płyną ze spożywania owoców, warzyw i produktów mlecznych.

Podczas zajęć dzieci wspólnie z Paniami układały produkty spożywcze na poszczególnych piętrach piramidy pokarmowej, rozwiązywały przygotowaną krzyżówkę oraz segregowały żywność zdrową i śmieciową.

Na zakończenie spotkania był zdrowy poczęstunek: woda i owocowe przekąski. Ponadto dzieci otrzymały ulotki promujące zdrowy styl życia. Spotkaniu towarzyszyły książki o omawianej tematyce.

Dziękujemy za spotkanie. Zajęcia były atrakcyjne i bardzo pouczające:)))