Projekt „Dobra jest więcej - szkolny wolontariat”

31 styczeń 2023
31 stycznia 2023, Komentarze Możliwość komentowania Projekt „Dobra jest więcej – szkolny wolontariat” została wyłączona

Caritas Polska przy wsparciu MEiN w czerwcu 2022 r. zaprosiła Archidiecezjalne i Diecezjalne Koła Caritas do udziału w projekcie „Dobra jest więcej – szkolny wolontariat”. Projekt był realizowany w 5 województwach dla 15 szkół w każdym z województw. Jego celem było wzmocnienie Szkolnych Kół Caritas poprzez: organizowanie ciekawych projektów wolontariackich skupionych na społeczności, a także organizowanie działań, które umożliwiają budowę osobistej relacji pomiędzy wolontariuszem a osobą w potrzebie, rozwijanie umiejętności psychospołecznych młodych wolontariuszy (wzmocnienie po pandemii).

W projekcie „Dobra jest więcej – szkolny wolontariat” uwzględnione zostały środki na:

•   Dwa 6 godzinne stacjonarne warsztaty dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas w Caritas Archidiecezjalnym/Diecezjalnym,
•   Dwa spotkania dwugodzinne online dla opiekunów z ekspertami,
•   Festiwal wolontariatu w Caritas Archidiecezjalnym/Diecezjalnym,
•   Festiwal Wolontariatu – podsumowanie całego projektu w Warszawie,
•   Wynagrodzenie mentora w Caritas Archidiecezjalnym/Diecezjalnym na wsparcie tego projektu,
•   Przygotowanie miejsca w szkole umożliwiającego funkcjonowanie grupy wolontariuszy w kwocie 1000 zł,
•   Opracowanie i wydanie podręcznika online dla Szkolnych Kół Caritas.

Projekt „Dobra jest więcej – szkolny wolontariat” był realizowany od września do grudnia 2022 r.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zakończyli z powodzeniem udział w/w projekcie czego zwieńczeniem jest uzyskanie funduszy w przewidzianym zadaniu. Pieniądze przeznaczono na zakup drukarki firmy Brother potrzebnej do działań i zadań wynikających ze Statutu Szkolnego Koła Caritas.

A. Matusiak
A. Korczak