Próbny alarm przeciwpożarowy

22 listopad 2016
22 listopada 2016, Komentarze Możliwość komentowania Próbny alarm przeciwpożarowy została wyłączona

Jednym z podstawowych zadań Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniów. Dlatego w dn. 22 listopada 2016 r. w Szkole został przepowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Ćwiczenie zostało przeprowadzone we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach. Ewakuacji podlegali wszyscy obecni w szkole uczniowie wraz z nauczycielami i pracownbikami obsługi. Przeprowadzone ćwiczenia miały na w celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem oraz znajomości zasad postępowania na wypadek pożaru, poruszania się po terenie szkoły w sytuacji zagrożenia, zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na teren zbiórki.

Po sygnale dźwiękowym (3 dzwonki) wszyscy uczniowie i pracownicy opuścili natychmiast budynek szkoły, korzystając z wyjść ewakuacyjnych. W ustalonym miejscu zbióki, na boisku szkolnym nauczyciele zdali raport dyrektorowi Szkoły o frekwencji.

Akcja przebiegła sprawnie, zgodnie z planem ewakuacji.