Powiatowy Przegląd Teatrzyków „Czarodziejski Kufer”

3 Czerwiec 2019
Kategoria Aktualności
3 czerwca 2019, Komentarze Możliwość komentowania Powiatowy Przegląd Teatrzyków „Czarodziejski Kufer” została wyłączona

Powiatowy Przegląd Teatrzyków „Czarodziejski Kufer” w Poddębicach doczekał się jubileuszowej, 15. edycji. W roli młodych aktorów mogliśmy podziwiać uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Po raz pierwszy organizowany był w murach nowej szkoły przy ul. Polnej 36. Było to nie lada wyzwanie, chociażby dlatego, iż w nowym budynku nie mamy sceny. Okazało się jednak, że zabawa w teatr może być realizowana w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Wszystko zależy od chęci.
27. 05. 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach wystąpiły 4 grupy teatralne ze: SP nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach oraz ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Niemysłowie.
Po obejrzeniu wszystkich przedstawień jury w składzie: przewodnicząca pani Wiesława Beda, członkowie pani Magdalena Pańczyk oraz pan Dariusz Ścibior postanowiło jednogłośnie przyznać pierwsze miejsce uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Niemysłowie za spektakl teatralny „Odwiedziny rodziców”. Drugie miejsce zajęło przedstawienie „Malarz i kolory” zaprezentowane przez uczniów z kl. IVd ze SP nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach. Młodzi aktorzy wykazali się na scenie dużym talentem teatralnym i profesjonalizmem – w związku z czym, jury wyróżniło pozostałe grupy teatralne III miejscami, które przypadły dla: uczniów kl. IVe z SP1 w Poddębicach za spektakl pt.„Królewna Śnieżka” oraz dla uczniów klasy VIa z tej samej szkoły za przedstawienie ,,Pinokio”.
Komisja przyznała również nagrody specjalne za najciekawszy strój sceniczny dla Witolda Adamczyka z kl. VIa za kostium wróżki ze SP w Poddębicach oraz dla Natalii Rusek ze SP w Niemysłowie za strój mamy. Jury doceniło także aktorstwo uczestników i przyznało nagrody za najlepszą kreację aktorską dla: Marceliny Budy – Złej Królowej w ,, Królewnie Śnieżce”, Błażeja Kowalskiego – malarza w przedstawieniu ,,Malarz i kolory”, Bartłomieja Gzika – taty i Tobiasza Przygodzkiego – synka, obaj ze spektaklu ,,Odwiedziny rodziców”.
Nad sprawnym przebiegiem tegorocznego przeglądu teatrzyków czuwały pani Bożena Piaseczna we współpracy z panią Wioletą Rykowską. Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz Bank Spółdzielczy w Poddębicach.
,,Świat jest teatrem, aktorami ludzie…” jak mawiał mistrz Shakespeare. Prawdziwą sztuką jest przywdziać maskę i odegrać przewidzianą dla nas rolę. Zachwyt widzów jest tym większy, im rola trudniejsza. Młodzi aktorzy, którzy wzięli udział w tegorocznym ,,Czarodziejskim kufrze” poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Mamy nadzieję, iż powtórzą swój sukces już za rok.

Wioleta Rykowska

 

Komentarze zablokowane.