Pomoc dla Igi Krzesińskiej

30 marzec 2023
30 marca 2023, Komentarze Możliwość komentowania Pomoc dla Igi Krzesińskiej została wyłączona

Świetlica przy Szkole Podstawowej Nr 1

im. Lotników Polskich w Poddębicach

przekazała na ręce

Publicznego Przedszkola w Pęczniewie

stroik wielkanocny dla Igi Krzesińskiej.

Iga potrzebuje pomocy

“Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby”

Iga z pozoru zdrowa dziewczynka urodziła się z agenezją ciała modzelowatego z rozwinięciem torbielowatych struktur. Jest to wada ośrodkowego układu nerwowego. W pierwszych dniach życia miała przeprowadzony szereg badań diagnostycznych. Na początku wydawało się, że wszystko jest w porządku. Niestety przed świętami Bożego Narodzenia razem z Igą trafiłyśmy do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niej padaczkę. Badania specjalistyczne i ustawienie leków sprawiły, iż swoje pierwsze święta Iga spędziła w szpitalu. Wraz z Nowym Rokiem Iga odbyła konsultacje okulistyczną, która także nie przyniosła dobrych wieści – rozszczep siatkówki. Z całego serca pragniemy, aby nasza córką rozwijała się tak jak jej rówieśnicy. Wiąże się to z ogromnymi kosztami. Badania, konsultacje, rehabilitacje i dalsza diagnostyka są bardzo kosztowne. Nie wiemy ile i jak długo będziemy potrzebowali pomocy.

Akcja tej zbiórki jest dla nas bardzo szczególna – to walka o normalne życie naszej córki. Iga mimo wszystko jest bardzo dzielna. Podczas rehabilitacji, które są dla niej ogromnym wyzwaniem, nie poddaje się i ćwiczy, chociaż jest to dla niej ogromny wysiłek. To nasza miłość i chęć walki o normalne życie naszego dziecka spowodowały, że będziemy robić wszystko, aby Iga normalnie funkcjonowała. Po wielu konsultacjach, wiemy, że wada Igi jest nieprzewidywalna, a tym bardziej nie są znane rokowania na jej przyszłość. Nie wykluczone, że w przyszłości będzie ją czekała operacja. Wiemy, że Iga będzie potrzebowała wielu rehabilitacji i mnóstwo specjalistycznej opieki przez długi czas. Dlatego zrobimy wszystko by być przy niej podczas tej walki o normalne życie. Z ogromną prośbą zwracamy się do Państwa o pomoc dla naszej córci. Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy – rodzice Igi.

Realizator akcji stroik wielkanocny dla Igi – Katarzyna Krzesińska

Komentarze zablokowane.