Poddębicka woda geotermalna

10 Czerwiec 2020
Kategoria Świetlica
10 czerwca 2020, Komentarze Możliwość komentowania Poddębicka woda geotermalna została wyłączona

Ostatnio sławę Poddębicom przyniosły źródła wody termalnej, która ma świetne właściwości zdrowotne i chemiczne. Ta woda ma charakter wodorowęglanowo-sodowo-wapniowy i temperaturę 71 stopni Celsjusza. Co ważne, odznacza się ona dużą czystością i ma aż 27 tysięcy lat, ponieważ czerpana jest z pokładów kredy dolnej.

Szczególną zaletą tej wody jest wysoka temperatura, która pozwala na wykorzystanie jej do ogrzewania budynków. I tak też się dziej, bo z ogrzewania geotermalnego korzystają niemal wszystkie budynki użyteczności publicznej. Dzięki temu, w Poddębicach otwarto jedną z niewielu elektrowni geotermalnych w Polsce.

Woda szybko znalazła zastosowanie w geotermii, hydroterapii, rehabilitacji, rekreacji oraz szeroko rozumianej konsumpcji. Teraz miejscowość może pochwalić się basenami termalnymi, które działają w sezonie wiosenno-letnim. To są trzy baseny geotermalne o łącznej powierzchni lustra wody 880 metrów kwadratowych, a temperatura w nich wynosi od 28 do 35 stopni Celsjusza. Woda wypełniająca baseny, to mieszanka tej ze źródeł geotermalnych i wody z wodociągu.

Na pływalniach można nie tylko zażywać zdrowych, relaksujących kąpieli, ale także korzystać z zajęć rekreacyjnych, takich jak zumba. Baseny termalne w Poddębicach są doskonałym miejscem relaksu dla osób w każdym wieku. Starsi odnajdą przyjemność w masażach, jacuzzi, wellness czy saunach, natomiast młodzi mogą szaleć na zjeżdżalniach lub pograć w piłkę siatkową.

Zapraszam do wysłuchania wywiadu z p. A. Perajem:

https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=100034620633450&attachment_id=3417651788267454&message_id=mid.%24cAAAAB4byOfh4y-Sg21ymp2CZhh5E

oraz do zapoznania się z galerią zdjęć:

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/fakty-z-twojego-miasta/news-twoje-miasto-w-faktach-rmf-fm-odwiedzilismy-poddebice,nId,2446898

Pozdrawiam U. Izydorczyk

Komentarze zablokowane.