Ostatnio sławę Poddębicom przyniosły źródła wody termalnej, która ma świetne właściwości zdrowotne i chemiczne. Ta woda ma charakter wodorowęglanowo-sodowo-wapniowy i temperaturę 71 stopni Celsjusza. Co ważne, odznacza się ona dużą czystością i ma aż 27 tysięcy lat, ponieważ czerpana jest z pokładów kredy dolnej.
Szczególną zaletą tej wody jest wysoka temperatura, która pozwala na wykorzystanie jej do ogrzewania budynków. I tak też się dziej, bo z ogrzewania geotermalnego korzystają niemal wszystkie budynki użyteczności publicznej. Dzięki temu, w Poddębicach otwarto jedną z niewielu elektrowni geotermalnych w Polsce.
Woda szybko znalazła zastosowanie w geotermii, hydroterapii, rehabilitacji, rekreacji oraz szeroko rozumianej konsumpcji. Teraz miejscowość może pochwalić się basenami termalnymi, które działają w sezonie wiosenno-letnim. To są trzy baseny geotermalne o łącznej powierzchni lustra wody 880 metrów kwadratowych, a temperatura w nich wynosi od 28 do 35 stopni Celsjusza. Woda wypełniająca baseny, to mieszanka tej ze źródeł geotermalnych i wody z wodociągu.
Na pływalniach można nie tylko zażywać zdrowych, relaksujących kąpieli, ale także korzystać z zajęć rekreacyjnych, takich jak zumba. Baseny termalne w Poddębicach są doskonałym miejscem relaksu dla osób w każdym wieku. Starsi odnajdą przyjemność w masażach, jacuzzi, wellness czy saunach, natomiast młodzi mogą szaleć na zjeżdżalniach lub pograć w piłkę siatkową.
Zapraszam do wysłuchania wywiadu z p. A. Perajem:
oraz do zapoznania się z galerią zdjęć:
Pozdrawiam U. Izydorczyk