POCZUĆ SIĘ JAK BOHATEROWIE POWIEŚCI FANTASY!

12 listopad 2023
12 listopada 2023, Komentarze Możliwość komentowania POCZUĆ SIĘ JAK BOHATEROWIE POWIEŚCI FANTASY! została wyłączona

8 listopada br. uczniowie klas VIA i VIC mogli wystąpić w roli krasnoludów w przedstawieniu „Hobbit” granym na deskach Teatru Jaracza w Łodzi. Do wspólnej zabawy i udziału w fantastycznej przygodzie zaprosili widzów: czarodziej Gandalf, krasnolud Thorin oraz sam Bilbo Baggins. Razem z bohaterami powieści J. R. R. Tolkiena uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyprawie do Samotnej Góry, którą zamieszkiwał smok Smaug, pilnujący skradzionego krasnoludom złota i wzbudzający strach w pobliskim mieście Esgaroth.

Po wielu starciach i pojedynkach z licznymi potworami udało się pokonać smoka i odzyskać skradziony skarb. Trwające 90 minut przedstawienie przez cały czas trzymało w napięciu. Uwagę widzów przyciągała wspaniała charakteryzacja postaci ze świata fantasy, kostiumy, fantastyczne rekwizyty, mnóstwo efektów specjalnych, np. lot orła unoszącego Bilba, pokazy laserowe czy popisy kaskaderskie, dynamiczna muzyka, wzruszające piosenki i przede wszystkim bezpośredni kontakt aktorów z publicznością. W czasie trwania przedstawienia można było doświadczyć całej gamy uczuć: od zainteresowania, zaciekawienia, przez wzruszenie, współczucie, strach i przerażenie, do radości i zachwytu.

Chyba po raz pierwszy w historii teatralnych wyjazdów spektakl spodobał się wszystkim uczniom jak również ich opiekunom, którzy nagrodzili aktorów owacjami na stojąco.

Ale to nie koniec atrakcji przewidzianych na ten dzień. Przed spektaklem wychowawczynie klas p. Beata Bednarek i p. Dorota Janiak zaprosiły swoich podopiecznych do Parku Żródliska na spotkanie z Królową Śniegu. W Parku Miliona Świateł uczniowie podziwiali zamek królowej, jej niedźwiedzi zaprzęg, olbrzymiego renifera i wiele innych baśniowych figur. Pokręcili się na śnieżnej karuzeli i udało się im przejść lodowy labirynt. Projekt parku zrobił ogromne wrażenie. Można sobie tylko wyobrazić, jak przepięknie wygląda ta baśniowa kraina po zmroku, gdy poszczególne elementy architektury i cały park toną w milionach kolorowych świateł.