Po 66 latach odnaleziono szczątki pułkownika pil. Szczepana Ścibiora

7 Październik 2018
Kategoria Aktualności
7 października 2018, Komentarze Możliwość komentowania Po 66 latach odnaleziono szczątki pułkownika pil. Szczepana Ścibiora została wyłączona

Społeczność naszej szkoły ze wzruszeniem przyjęła wiadomość, że udało się odnaleźć i zidentyfikować szczątki Pana Pułkownika Szczepana Ścibiora, po. dowódcy 305 Dywizjonu Bombowego, Komendanta dęblińskiej Szkoły Orląt, kawalera Srebrnego Krzyżem Virituti Militari Nr 9113, niewinnej ofiary zbrodni sądowej czasów stalinizmu, naszego Patrona.

Walczył niezłomnie o to, by Polska była wolna, suwerenna, niepodległa. By nikt nam nie narzucał swoich praw. Oddał za to życie – mówił m.in. o Pułkowniku Ścibiorze prezydent Rzeczypospolitej, pan Andrzej Duda.

Niezłomna postawa i pełna dramatycznych chwil biografia Pułkownika Ścibiora skłania do refleksji. Dramatyczny i tragiczny los towarzyszył Szczepanowi Ścibiorowi od samego urodzenia. Utrata rodziców zawsze jest dramatem. W czasie II wojny światowej przeżył zestrzelenie nad Belgią, niewolę niemiecką i gdy wydawało się, że wszystko, co złe ma za sobą, wrócił bowiem cały i zdrowy do swoich najbliższych. Ale niestety nastąpiło zderzenie ze stalinowską rzeczywistością, która brutalnie pozbawiła go życia, zostawiając nieutulone w żalu żonę i córki. Tragiczne było również to, że zamordowano prawego człowieka, którego postać i życie jest wzorem dla przyszłych lotników.

Cześć Jego pamięci!

 

Komentarze zablokowane.