Pierwszoklasiści na swojej pierwszej wystawie malarskiej

11 listopad 2016
11 listopada 2016, Komentarze Możliwość komentowania Pierwszoklasiści na swojej pierwszej wystawie malarskiej została wyłączona

Pierwszoklasiści na swojej pierwszej wystawie malarskiej

W dniu 6 października 2016r. uczniowie klas pierwszych byli w Poddębickim Pałacu na spotkaniu z Panem Stanisławem Burskim dziadkiem ucznia klasy Ib Antosia Burskiego i jednocześnie autorem obrazów wystawianych aktualnie w pałacu. Pan Stanisław zapoznał dzieci ze swoją twórczością po przez przeprowadzenie z dziećmi pogadanki i oprowadzenie wśród swoich obrazów. Już na wejściu z plakatu promującego wystawę, powitał nas znany nam uśmiech Antosia. Spacerując pomiędzy obrazami, napotkaliśmy portret Antosia i jeszcze kilka innych jego podobizn.

Będąc w Pałacu najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali oprowadzeni przez Panią dyrektor Magdalenę Binder. Pani dyrektor zapoznała dzieci z historią naszego pałacu i z kryjącymi się na jego terenie zbiorami oraz ciekawostkami historycznymi.

Wystawę malarską oraz wycieczkę po pałacu gorąco wszystkim zainteresowanym bardzo polecamy zgodnie z powiedzeniem  ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Renata Makowska