Piątoklasiści odwiedzili policjantów

11 styczeń 2023
Kategoria Aktualności
11 stycznia 2023, Komentarze Możliwość komentowania Piątoklasiści odwiedzili policjantów została wyłączona

Klasy 5 B i E, wraz ze swoimi wychowawcami, nie ustają w pomysłach na atrakcyjne zdobywanie wiedzy i poszukują jej nie tylko w podręcznikach i w murach szkoły, ale także poza nią. Pisaliśmy o tym tutaj. Tym razem wszędobylscy piątoklasiści wybrali się 10 stycznia 2023 r. z wizytą do Powiatowej Komendy Policji w Poddębicach. Przewodnikiem po siedzibie miejscowej policji była mł. asp. Sylwia Kaźmierczak, która już kilka tygodni wcześniej spotkała się z obiema klasami, opowiadając im o bezpieczeństwie dzieci i zagrożeniach jakie czyhają na nie m.in. w Internecie. Drugie spotkanie klas piątych z policją poświęcone było poznaniu specyfiki i warunków pracy policjantów.

Dzieci mogły obejrzeć bardzo dokładnie wnętrza komendy i zajrzeć do miejsc, do których zazwyczaj cywile nie mają wstępu, albo… nie chcą mieć wstępu. Pani aspirant pokazała swoim gościom tzw. „niebieski pokój” służący do przeprowadzenia przesłuchań dzieci, wyglądający jak dziecięcy pokoik zabaw (jak się dowiedzieliśmy, nie było dotąd potrzeby jego użycia), siłownię, gdzie policjanci dbają o swoją kondycję fizyczną, nowoczesną strzelnicę. Wiele emocji wzbudził policyjny areszt, który wygląda… smutno. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykłady technika kryminalistyki, który pokazał jak zabezpiecza się ślady linii papilarnych. Ochotnikom policjanci pobrali odciski palców, na szczęście tylko na pamiątkę. Nie mogło także zabraknąć prezentacji radiowozu i jego wyposażenia. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które policjanci bardzo cierpliwie i z uśmiechem odpowiadali.

Wychowawcy klas 5 B i E, Wioleta Rykowska i Tomasz Wójcik, serdecznie dziękują insp. Krzysztofowi Kotkowskiemu, Komendantowi Powiatowemu Policji w Poddębicach za zgodę na zwiedzanie jednostki, mł. asp. Sylwii Kaźmierczak za organizację zwiedzania, oprowadzenie i przekazane informacje oraz policjantom Ewelinie Andrzejewskiej i Patrykowi Miśkiewiczowi za pomoc, sympatię i niezwykłą cierpliwość.

Tekst i zdjęcia Tomasz Wójcik

Komentarze zablokowane.