Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”

28 listopad 2023
28 listopada 2023, Komentarze Możliwość komentowania Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” została wyłączona

W ramach realizacji programu ,,Z kulturą mi do twarzy” uczniowie klas: VII a wraz z wychowawczynią – Panią Bożeną Piaseczną i VIId z wychowawczynią – Joanną Skolasą, uczestniczyli w wycieczce do Teatru Małego w Łodzi. Obejrzeli oni spektakl, pt. „Pan Tadeusz”. Młodzież z niebywałym zainteresowaniem oglądała sztukę na podstawie epopei Naszego Wieszcza – Adama Mickiewicza. Spektakl poprzedziła kunsztownie recytowana inwokacja. Wspaniała obsada aktorska oraz wystrój sceniczny przeniósł widzów do dziewiętnastowiecznego Soplicowa, w którym można było podziwiać szlachecką tradycję, m.in. ważne nauki Sędziego o grzeczności, ucztę w zamku Horeszków, wspólne grzybobranie, polowanie na niedźwiedzia, spowiedź Jacka Soplicy oraz zaręczyny Tadeusza i Zosi.
Wspaniały spektakl będący baśniowym wspomnieniem nieistniejącego już świata, opisem wielkiej tęsknoty do wolnej ojczyzny, a jednocześnie refleksją na temat naszych narodowych przywar, na bardzo długo zapisze się wszystkim w pamięci.
Uczestnicy wycieczki bardzo miło spędzili ten dzień, magia teatru udzieliła się wszystkim.