Odlotowe spotkania z ciekawymi ludźmi - MONIKA ANDRZEJCZAK

7 marzec 2020
7 marca 2020, Komentarze Możliwość komentowania Odlotowe spotkania z ciekawymi ludźmi – MONIKA ANDRZEJCZAK została wyłączona

W dniu 3 marca 2020 r. gościem naszej szkoły była p. Monika Andrzejczak, dziennikarka, a przede wszystkim urocza pogodynka TVP. Pani Monika jest związana z naszym terenem, ponieważ urodziła się w Turku – niedaleko Poddębic. Studiowała Polonistykę i Logopedię na Uniwersytecie Łódzkim. Jej marzeniem było pracować w telewizji, dlatego postanowiła spróbować swoich sił w castingu organizowanym przez TVP Łódź. Pani Monika casting wygrała podbijając serca jurorów –  swoim łagodnym usposobieniem i przepięknym uśmiechem…. wtedy spełniło się Jej dziecięce marzenie i tak zaczęła się przygoda z telewizją…

Na początku naszego spotkania p. Monika zaprezentowała nam proste doświadczenie, które pokazało jak powstają chmury. Następnie opowiedziała o atmosferze i co się dzieje gdy spotkają się wyż i niż baryczny. Pokazała na mapie fizycznej Polski i Świata cyrkulację powietrza.  Udzieliła nam cennych wskazówek jak powinniśmy zachować się podczas burzy. Pani Monika opowiedziała nam również jak wygląda praca w telewizji, ile czasu zajmują przygotowania do programu na żywo i jak powstaje prognoza pogody. Pokazała ciekawe zdjęcia. Wszyscy byli zaskoczeni gdy okazało się, że praca w telewizji wygląda zupełnie inaczej niż to co my widzimy na ekranie naszych telewizorów.

Na koniec naszego spotkania Pani Monika opowiedziała nam o swoich doświadczeniach ze szkolnej ławki a później z perspektywy swojej pracy zachęcała nas do nauki bo nigdy nie wiemy do czego i w jakim momencie życia zdobyta wiedza może się nam przydać.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i mile spędzony czas!!!

Zapraszamy ponownie!!!