Odlotowe spotkania z... Bałdrzychowianami

11 maj 2018
11 maja 2018, Komentarze Możliwość komentowania Odlotowe spotkania z… Bałdrzychowianami została wyłączona

„Odlotowe spotkania z ciekawymi ludźmi”

Na terenie naszej gminy są ludzie, którzy kochają muzykę , śpiew  i folklor. Był to jeden
z powodów dla którego gościliśmy w naszej szkole w ramach realizacji cyklu “Spotkania
z ciekawymi ludźmi” p. Teresę Sosnowską i p. Andrzeja Pawłowskiego,  którzy są pasjonatami folkloru, a jednocześnie członkami zespołu ludowego Bałdrzychowianie. Założycielką tego zespołu, a także Towarzystwa Przyjaciół Bałdrzychowa jest właśnie
p. Sosnowska. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy wspomnień pani Teresy
i pana Andrzeja nt. ich rodzinnych zainteresowań, pasji i miłości do tańca. Duży wpływ na ich zainteresowania miał dom rodzinny i szkoła. Mieliśmy też możliwość obejrzenia z bliska dwóch rodzajów strojów sieradzkich, w których zespół „Bałdrzychowianie” tańczy. Są naprawdę piękne ☺  Niektórzy mieli nawet szczęście założyć je na siebie. I tu była niespodzianka!!! Okazało się, że taki strój waży ok. 8 kg!!!!!!!
To spotkanie pokazało nam, że cudowanie jest mieć jakiekolwiek pasje, zamiłowania i móc realizować własne marzenia. Cieszymy się, że w naszym regionie są tacy ludzie z pasją,  społecznicy, którzy propagują kulturę ludową wśród dzieci i młodzieży poprzez spotkania, rozmowy i naukę tańców ludowych.