Obowiązki czy przyjemności?

20 luty 2023
20 lutego 2023, Komentarze Możliwość komentowania Obowiązki czy przyjemności? została wyłączona

W poniedziałek 20 lutego 2023r klasa 1d odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną w Poddębicach. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach z teatrzykiem kamishibai czyli inaczej teatrem ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem (37×27 cm) oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Tym razem było to opowiadanie pt:. „O borsuku, który na cały świat się obraził”. Na podstawie tego tekstu dzieci opracowały plansze z podziałem na swoje obowiązki i przyjemności jako prawa, odgadywały zagadki o emocjach z tym związanych, które mogły później zilustrować. Uczniowie chętnie mówili także o swoich obowiązkach domowych i szkolnych.

Warsztaty były bardzo ciekawe, a biblioteka jak zawsze ciepło nas przyjęła. Dziękujemy pani Renacie Lasockiej za przygotowanie zajęć.

Małgorzata Sobańda