Obchody Dnia Nauczyciela

17 październik 2016
Kategoria Aktualności
17 października 2016, Komentarze Możliwość komentowania Obchody Dnia Nauczyciela została wyłączona

W miniony piątek 14 października 2016 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski kl. IV – VI pod opieką p. Magdaleny Kowalczyk we współpracy ze  szkolnym chórem pod kierownictwem p. Anny Kostrzewy, przygotował program artystyczny.  Uczniowie wierszem i piosenką podziękowali swoim nauczycielom za  pracę, poświęcenie, serce i cierpliwość. Przybliżyli także krótką historię tego święta, tak ważnego dla naszej polskiej edukacji.

14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej – pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako święto szkoły, powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela.

Galeria

Komentarze zablokowane.