O ciekawych zawodach w ciekawej formie

8 luty 2023
8 lutego 2023, Komentarze Możliwość komentowania O ciekawych zawodach w ciekawej formie została wyłączona

W minioną środę, 8 lutego uczniowie klasy 5A wraz z wychowawczynią udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Poddębicach i uczestniczyli w zajęciach poświęconych ginącym zawodom. O niektórych słyszeli po raz pierwszy. Pani Beata Ignar rozstrzygnęła wiele ich wątpliwości.

Wyjaśniła,  że płatnerz to rzemieślnik wykonujący zbroje dla ludzi i koni, a nie człowiek płacący rachunki. Modystka to kobieta zajmująca się zawodowo wyrobem i sprzedażą kapeluszy damskich, a nie osoba zajmująca się modą, a szkutnik to rzemieślnik budujący lub naprawiający łodzie i statki, a nie ktoś, kto powoduje szkody. Dzieci już wiedzą, czym zajmuje się kaletnik, snycerz, kuśnierz, bartnik, bednarz czy rymarz i do kogo trzeba się udać, by oprawić książkę, naprawić obuwie czy zegarek.

Za miesiąc kolejne ciekawe zajęcia. Tym razem o cyberprzemocy i zagrożeniach związanych z Internetem.

Beata Bednarek