Naukobusem po Uniejowie, czyli młodzi naukowcy z Vd

18 Marzec 2018
Kategoria Aktualności
18 marca 2018, Komentarze Możliwość komentowania Naukobusem po Uniejowie, czyli młodzi naukowcy z Vd została wyłączona

W dn. 16 marca klasa Vd, wraz z wychowawcą Tomaszem Wójcikiem skorzystała z z zaproszenia pani Małgorzaty Komajdy, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Uniejowie i wzięła udział w warsztatach Naukobus Centrum Nauki Kopernik.

“Dropsy”, czyli uczniowie Vd mieli okazję sprawdzić, jaką siłę ma próżnia, jak wielką pracę wykonuje serce, jak działa kula plazmowa. Mogli także rozwiązać zagadki logiczne, złamać tajemnice szyfrów oraz sprawdzić słuch czy zmysł równowagi.

***

Program Naukobus to inicjatywa mająca na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki dzieciom z małych miejscowości na terenie całej Polski.

Naukobus, pełniący rolę mobilnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki.

Jednym z priorytetów programu jest również umożliwienie nauczycielom nabycia umiejętności niezbędnych do atrakcyjnego prowadzenia zajęć i aktywizowania dzieci i młodzieży w obszarze badań naukowych.

Więcej o programie Naukobus w rządowym serwisie Nauka dla Ciebie

***

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Komajdzie oraz Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. za zaproszenie i umożliwienie skorzystania z atrakcji Naukobusu.

 

Komentarze zablokowane.