Nauka poprzez zabawę w EC1

28 marzec 2022
28 marca 2022, Komentarze Możliwość komentowania Nauka poprzez zabawę w EC1 została wyłączona

W czwartek, tj. 24.03.2022r. klasy siódme wraz z wychowawcami – p. Jolantą Kacprzak (7c) i p. Mariuszem Marciniakiem (7b) oraz opiekunami, wzięły udział w stacjonarnych zajęciach, prowadzonych przez pracowników Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

Uczniowie, podczas pięciogodzinnego pobytu w CNiT, dowiedzieli się: skąd się bierze prąd (prelekcja i oprowadzanie po obiekcie przez przewodnika), jakie zjawiska przyrodnicze opisujemy mianem tsunami czy huraganu (zajęcia edukacyjne w Audytorium CNiT), a także poznali historię lotnictwa (pokaz w Planetarium EC1). Dodatkową atrakcją dla siódmoklasistów było samodzielne zwiedzanie ekspozycji Centrum Nauki i Techniki. Po wyczerpującym poznawaniu świata techniki, fizyki i przyrody, uczniowie udali się na obiad, by później dalej móc kontynuować swoją przygodę w CNiT.

Zajęcia, w których wzięli udział nasi uczniowie, swoim zakresem nie tylko były dostosowane do wieku uczestników, ale także wsparły realizację podstawy programowej. To był, jak stwierdzili sami uczniowie, bardzo udany wyjazd!

W.R.