Nasi uczniowie w "Mikroskali"

26 Styczeń 2018
Kategoria Aktualności
26 stycznia 2018, Komentarze Możliwość komentowania Nasi uczniowie w “Mikroskali” została wyłączona

Nasi uczniowie w ,,Mikroskali”

26 stycznia br. uczniowie kl.VIa i Vc wspaniale bawili się w Centrum Edukacji i Rozrywki Parku Makiet ,,Mikroskala” w Koninie. Czekało na nich około 50 różnych makiet o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Przedstawiały one sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski, świata i Konina. Wyjątkowość parku tkwi przede wszystkim w tym, że przedstawiane są wydarzenia, a nie tylko budowle. Niektóre makiety są interaktywne, które uruchamia zwiedzający. Jego oryginalność, to również zaskakująca tematyka makiet – pod tym względem jest to jedyny taki park w Polsce oraz Europie. Wystawa wsparta jest licznymi opisami i prezentacjami multimedialnymi, co pozwala na poznanie wielu ciekawych faktów. Interaktywne kolejki, postaci z bajek PRL-u oraz makieta wesołego miasteczka pełna świateł zaciekawiły naszych uczniów. Dzieci mogły również podziwiać dinozaury. Ponadto skorzystaliśmy z kina 6D oraz zajęć warsztatowych- sklejanie dowolnych figurek z sześcianów z drewna. Ciekawe też były zajęcia tematyczne z wykorzystaniem konstrukcyjnych Klocków Meli. Najbardziej jednak podobało nam się kulkowe tsunami z dziesięcioma tysiącami szklanych kulek , wycinanie na ploterze termicznych figurek styropianowych, przebieranie się w stroje i robienie zdjęć na ściance gwiazd oraz mini dyskoteka przy kolorowych światłach, dymach i bańkach mydlanych.

Zobaczcie galerię zdjęć, bo warto.

Bożena Piaseczna Wioleta Rykowska

 

Komentarze zablokowane.