MINI MARATON - CZYTANIE NA ZAWOŁANIE

26 czerwiec 2018
Kategoria Świetlica
26 czerwca 2018, Komentarze Możliwość komentowania MINI MARATON – CZYTANIE NA ZAWOŁANIE została wyłączona

Nasza świetlica w dniach 4.06. – 8.06. 2018 r. przyłączyła się do XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizując Mini maraton czytania pt. Czytanie na zawołanie. Tydzień Czytania Dzieciom to najbardziej widoczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta Dzieciom”. My też chcieliśmy w tym uczestniczyć!

Pierwszego dnia naszego Mini maratonu wybraliśmy się do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Z. Skibińskiego gdzie pani Ewa Kacprzak zapoznała nas z książką J. Olech pt. „Pompon na wakacjach”. Książka dzieciom bardzo się podobała a w szczególności psoty głównego bohatera.

Wiemy jak ważne jest czytanie dzieciom już od najmłodszych lat. Dlatego drugiego i trzeciego dnia  naszego Mini maratonu wybraliśmy się do Publicznego Przedszkola na ul. Miłą do grupy 4 – latków, 5- latków i 6 latków. Świetliczaki umiliły dzieciom czas czytając wiersze polskich poetów. Spotkanie bardzo się podobało. Przedszkolaki  zdradziły nam, że już nie mogą się doczekać momentu, gdy same nauczą się sztuki czytania.

W czwartek w naszej szkole miało miejsce rozdanie nagród laureatom IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. Lotnicy – Podniebni Bohaterowie organizowanego przez naszą szkołę. Nam przypadł zaszczyt czytać wiersze  napisane przez początkujących poetów na przygotowanym apelu.

W ostatnim dniu Mini maratonu – Czytanie na zawołanie – czytaliśmy na świetlicy poddębickie anegdoty na podstawie książki J. Puckowej pt. „Anegdoty poddębickie”. Były to krótkie opowiadania
o zdarzeniach z życia różnych ludzi zamieszkujących nasze miasto
w dawnych czasach.

Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji!!