Mikołajkowe spotkanie

16 grudzień 2018
16 grudnia 2018, Komentarze Możliwość komentowania Mikołajkowe spotkanie została wyłączona

Od wielu lat Mikołajki kojarzą się z prezentami oraz wielką tajemniczością. Co roku dzieci niecierpliwie oczekują dnia, w którym odwiedzi ich Mikołaj i przyniesie jakiś upominek. Często jednak nie znają legendy na jego temat. Dlatego zorganizowałam mikołajkowe zajęcia w świetlicy, żeby przybliżyć dzieciom postać Świętego Mikołaja, jego historię oraz umilić chwile w oczekiwaniu na spotkanie z Mikołajem.

Dzieci miały możliwość poznania legendy o św. Mikołaju oraz tradycji mikołajkowych. Były również gry i zabawy, quiz mikołajkowy, zimowe zagadki, zabawa „niekosztowne prezenty” – dzieci przekazywały sobie prezenty, których nie trzeba kupować np. przyjacielski uścisk dłoni, uśmiech, miłe i ciepłe słowa.

Spotkanie zakończyło się „wysłaniem„ napisanych wcześniej listów do Mikołaja z prośbą o świąteczne prezenty i umieszczeniem ich w „magicznej skrzynce pocztowej”.

Zajęcia mikołajkowe sprawiły dzieciom wiele radości.

Przygotowała: Sławomira Agata Stasiakiewicz