Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

23 listopad 2023
23 listopada 2023, Komentarze Możliwość komentowania Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF została wyłączona

Uczniowie naszej szkoły świętowali 20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Nazwa placówki włączyła się aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. W naszej szkole uczniowie ubrali się tego dnia na niebiesko, udekorowali korytarze, gabloty i drzwi sal tematycznymi dekoracjami. W klasach odbyły się zajęcia poświęcone temu zagadnieniu, powstały prace plastyczne. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Edukacja o prawach dziecka ma ogromne znaczenie! Prawa chronią dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość Konwencji umożliwia dorosłym zrozumienie ich roli w zagwarantowaniu i respektowaniu praw dziecka. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami.

Komentarze zablokowane.