22 marzec 2019
Kategoria Aktualności, Konkursy
22 marca 2019, Komentarze Możliwość komentowania Mamy to! Potrójny sukces w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego została wyłączona

Mamy to!

Potrójny sukces w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego

Komisja konkursowa długo kazała nam w tym roku czekać na wyniki WKP z Języka Polskiego a  Łódzki Kurator Oświaty na zatwierdzenie listy laureatów i finalistów.

Ale w końcu doczekaliśmy się! Dzisiaj na stronie Łódzkiego Kuratorium pojawiły się ostateczne wyniki.

Laureatką została Joanna Wilk z kl. VIII B, a finalistkami Zofia Dębiec z kl. VIII B i Patrycja Olas z klasy VIII E.

Żaden sukces nie przychodzi łatwo. Tak było i w tym razem.  Dziewczynki od października przygotowywały się pod okiem swoich polonistek do kolejnych eliminacji. Najpierw szkolnych, następnie rejonowych i na koniec wojewódzkich. Rozwiązały kilkanaście przykładowych testów, napisały kilka wypracowań, przewertowały kilka podręczników i przeczytały parę dodatkowych lektur. Uczyły się nawet w weekendy i w czasie ferii zimowych. I opłaciło się!

Laureatka m. in. zostaje zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, a finalistki otrzymują dodatkowe 7 pkt. podczas rekrutacji do szkoły średniej. Wszystkie odbiorą też wkrótce stosowne zaświadczenia z kuratorium.

Dziewczynki sprawiły wszystkim-Dyrekcji, Rodzicom i Nauczycielom, a zwłaszcza opiekunkom:  p. Małgorzacie Kowalczyk i p. Beacie Bednarek ogromną radość.

Gratulujemy i życzymy podobnych sukcesów w szkole średniej!

Beata Bednarek