Konkurs ,,Z łąk i pól" rozstrzygnięty!

13 listopad 2016
13 listopada 2016, Komentarze Możliwość komentowania Konkurs ,,Z łąk i pól” rozstrzygnięty! została wyłączona

W dn. 7.11.2016r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach odbyło się uroczyste podsumowanie  Konkursu Poetyckiego ,,Z łąk i pól’. Do zmagań konkursowych przystąpiło ponad 50 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu.
Wśród laureatów  XVII edycji konkursu znalazły się dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach.

Rozstrzygnięcie XVII edycji Konkursu Poetyckiego „Z łąk i pól”

W dniu 7.11.2016r w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące XVII edycję Konkursu Poetyckiego im. Marii Konopnickiej „Z łąk i pól” połączone z wręczeniem nagród laureatom. Jak co roku, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Jury w składzie: p. Bogumił Jóźwiak (przewodniczący), p. Renata Dziewiątkowska
i p. Emilia Krysiak (członkowie) przyznało nagrody w 4 kategoriach wiekowych:

– klasy I –III,

– klasy IV – VI,

– gimnazja,

– szkoły ponadgimnazjalne.

Laureatkami w drugiej kategorii zostały uczennice naszej szkoły. I miejsce przyznano Julii Linke (opiekun. p. E. Janaszkiewicz). III miejsce zajęła uczennica kl. VIb  Zofia Dębiec (opiekun p. M. Kowalczyk).

W imieniu p. Burmistrza nagrody wręczyła zwycięzcom p. Elżbieta Król – sekretarz Urzędu Miejskiego w Poddębicach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy
i pamiątkowe gadżety – notesy i długopisy, które z pewnością przydadzą się do zapisywania swych literackich prób.

W dalszej części spotkania młodzi poeci zaprezentowali publiczności swą twórczość, która okazała się niezwykle dojrzała i przemyślana. Zaskakiwała wnikliwością obserwowania świata przyrody, zjawisk atmosferycznych i uczuć, stanów wewnętrznych człowieka.
Młodzi poeci wykazali się także niezwykłym kunsztem w operowaniu środkami stylistycznymi.

Następnie p. Cyganiak podzielił się z młodzieżą swymi refleksjami nt. twórczości Marii Konopnickiej i opowiedział o staraniach podejmowanych w celu uczczenia pobytu pisarki na naszej poddębickiej ziemi. Podziękował też p. B. Jóźwiakowi za ideę stworzenia konkursu
i wieloletni trud włożony w jego przygotowanie.

Spotkanie upłynęło w przyjemnej atmosferze stworzonej przez pracowników biblioteki. Wyrażono nadzieję, iż w następnych latach zainteresowanie konkursem nie minie. P. Cyganiak
i organizatorzy poczynią starania, aby na XX jubileuszowej edycji konkursu zaszczyciła nas swą obecnością pani Joanna Modrzejewska – prawnuczka Marii Konopnickiej.

Małgorzata Kowalczyk