Konkurs Plastyczny na Pisankę Wielkanocą 2024

28 luty 2024
28 lutego 2024, Komentarze Możliwość komentowania Konkurs Plastyczny na Pisankę Wielkanocą 2024 została wyłączona

Regulamin konkursu

Przed nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję.

Tradycją stało się zdobienie jajek. W związku z tym zapraszam wszystkie chętne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Poddębicach do udziału w konkursie „Na najładniejszą pisankę wielkanocną”.

Organizator konkursu: Sławomira Agata Stasiakiewicz

Cele konkursu:

– kultywowanie wielkanocnej tradycji wykonywania ozdób świątecznych,

– umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych,

– doskonalenie umiejętności i warsztatu plastycznego.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

Konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych dzieci z klas I – VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach.

Zadania konkursowe:

– wykonanie pisanki wielkanocnej w formie przestrzennej, dowolną techniką (np. na wydmuszce, styropianie itp.)

– możliwość zastosowania farb, kolorowego papieru, materiałów naturalnych itp. Wymiary pracy dowolne.

Ocena prac :

Prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

– zgodność z tematem i formą,

– stopień samodzielności wykonania ,

– pomysłowość i oryginalność,

– estetyka wykonania,

– autorem danej pracy może być tylko jedna osoba,

– praca powinna być opisana (imię, nazwisko, klasa)

– różnorodność środków plastycznych.

Termin składania prac do 21 marca 2024 roku do wychowawczyni świetlicy Sławomiry Agaty Stasiakiewicz.

Życzę dużej pomysłowości i wspaniałej zabawy.