KONKURS PLASTYCZNO - TECHNICZNY KSIĄŻECZKA SENSORYCZNA

8 kwiecień 2024
8 kwietnia 2024, Komentarze Możliwość komentowania KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY KSIĄŻECZKA SENSORYCZNA została wyłączona

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO – TECHNICZNEGO KSIĄŻECZKA SENSORYCZNA DLA UCZNIÓW KLAS II – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. LOTNIKÓW POLSKICH W PODDĘBICACH

Regulamin konkursu książeczka sensoryczna do pobrania

Zachęcamy uczniów klas II – III do zabawy i stworzenia książeczki sensoryczno – dotykowej. Tematyka książeczki jest dowolna: może opowiadać jakąś historię lub przedstawiać niezwiązane ze sobą zdarzenia. Zawartość książeczki może przypominać pewnego rodzaju elementarz: pokazywać zwierzątka, figury geometryczne, liczby czy literki.

1. Cele konkursu:

– rozwijanie wrażliwości sensorycznej u dzieci,

– rozbudzanie wśród dzieci kreatywności, twórczego myślenia,

– rozwijanie zdolności manualnych.

2. Warunki uczestnictwa:

a) Konkurs adresowany jest do uczniów klas II – III.

b) Uczestnik może wykonać jedną książeczkę sensoryczno- dotykową.

c) Prace mogą być wykonane w dowolnych technikach plastycznych i technicznych. Można użyć różnorodnych materiałów oraz elementów dekoracyjnych z wyjątkiem materiałów sypkich.

d) Prace powinny być wykonane w dowolnym formacie (max. A4).

e) Książeczki nie będą zwracane uczestnikom, a będą służyć innym dzieciom i stanowić wyposażenie sali rewalidacyjnej w naszej szkole.

f) Praca plastyczna powinna być podpisana na odwrocie ostatniej strony: nr z dziennika, klasa (np. nr 12 kl. 3B).

3. Prace należy składać do końca kwietnia 2024 r. do sali nr 5 lub do sali nr 213 do p. Karoliny Gurazda lub p. Anny Smolarek.

4. Ocena prac konkursowych:

a) O wyłonieniu laureatów konkursu decyduje jury powołane przez organizatora.

b) Jury będzie oceniać według następujących kryteriów:

– pomysłowość,
– bogactwo doznań sensorycznych,
– estetyka i trwałość wykonanej pracy.

Karolina Gurazda, Anna Smolarek