Konkurs literacki „Czytam i wiem” - V edycja - zagadka VII

1 kwiecień 2022
Kategoria Konkursy
1 kwietnia 2022, Komentarze Możliwość komentowania Konkurs literacki „Czytam i wiem” – V edycja – zagadka VII została wyłączona

Zagadka 7 (kwiecień 2022)
„(…) Pierwszy dzień kwietnia był krótki i radosny jak dobry żart. W szkole wszyscy się oszukiwali, a potem wybuchali śmiechem. Najbardziej oburzyła się pani od wuefu, ta, która bardzo się stroi i jest zarozumiała. A w dodatku zawsze na lekcjach piłuje paznokcie. Na drzwiach sali gimnastycznej ktoś wywiesił wielką kartkę „GABINET MASAŻU I ODNOWY SPA”. Wybuchła awantura na całą szkołę, ale sprawcy nie ujęto, bo każdemu się dowcip podobał. Nawet dyrektorowi. Wychowawczyni postanowiła uczcić ten dzień konkursem i podzieliła klasę na dwie grupy: grupę Andzi i grupę Zosi. Andzia była zdumiona, że wszyscy chcieli być w jej grupie. No, może poza kilkoma dziewczynkami. I nawet zwycięstwo w tej zabawie nie ucieszyło jej tak bardzo jak tyle miłych słów, które usłyszała.(…)”

Czy wiesz z jakiej książki pochodzi cytowany fragment?
Jeżeli tak, weź udział w naszym konkursie,
uzupełnij formularz zgłoszeniowy
dostępny poniżej w załączniku i przynieś na świetlicę.

Formularz zgłoszeniowy – kwiecień