Kolonie letnie nad morzem i w górach

10 wrzesień 2016
10 września 2016, Komentarze Możliwość komentowania Kolonie letnie nad morzem i w górach została wyłączona

W sierpniu zorganizowane zostały kolonie letnie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach i zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trops” Poddębice. Dzieci wypoczywały nad morzem w Jastrzębiej Górze i w Białym Dunajcu w górach.

W sierpniu, drugim miesiącu wakacji, zorganizowane zostały kolonie letnie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach i zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trops” Poddębice. Dzieci wypoczywały nad morzem w Jastrzębiej Górze (46 dzieci) i w Białym Dunajcu (37 dzieci) w górach. Obie grupy miały bogaty program zajęć kolonijnych. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach zarówno indywidualnych jak i grupowych, były otwarte na doświadczenia oraz chętne do współpracy

Nad morzem zorganizowano ciekawe wycieczki krajoznawcze: do Władysławowa, Gdańska, Gdyni, Westerplatte i do latarni morskiej w Rozewiu.

Koloniści zawitali także do kompleksu muzealno-edukacyjnego w Szymbarku.

Podczas pieszych wycieczek zobaczyli najbliższe okolice Jastrzębiej Góry,

i najciekawsze jej zakątki z najdalej wysuniętym na północ skrawkiem Polski „Gwiazdę Północy”. Duże wrażenie wywarł na kolonistach rejs statkiem po morzu.

Nasi podopieczni z przyjemnością brali także aktywny udział w zajęciach plenerowych, rozrywkowych, sportowych oraz we wszystkich specjalnie przygotowanych zajęciach animacyjnych i zabawach.

Kolonie letnie w górach charakteryzowała przede wszystkim duża aktywność ruchowa i sportowa: zawody, mecze i liczne turnieje. Zawodnicy klubu „Trops” doskonalili swoje umiejętności indywidualne i zespołowe.

Ponadto dzieci pokonały trasę do Morskiego Oka, z Gubałówki podziwiały widoki na Tary, tradycyjnie spacerowały po zakopiańskich Krupówkach. Z zaciekawieniem obejrzały atrakcje turystyczną Zakopanego – Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza. Wielka radość wywołało u dzieci spotkanie z regionalnymi kapelami góralskimi (muzyka, tradycje i legendy góralskie). Dużą przyjemnością okazał się także relaks w basenach termalnych „Gorący Potok” w Szaflarach.

Koloniści wrócili szczęśliwi i zadowoleni, że tak miło i ciekawie spędzili czas wakacji, a nowe znajomości i przyjaźnie pozostaną na długo w pamięci.

W ostatnim dniu kolonii z satysfakcją wynikającą z bardzo udanej imprezy, przekazaliśmy uśmiechnięte i zadowolone dzieci i młodzież ich rodzicom i opiekunom.
Nasi podopieczni wyrazili nadzieję, iż w czasie następnych wakacji spotkamy się znowu.