Kolejne sukcesy naszych uczniów…

27 kwiecień 2018
27 kwietnia 2018, Komentarze Możliwość komentowania Kolejne sukcesy naszych uczniów… została wyłączona

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Konkursie Literacki Talent ,,Na strunach wyobraźni Herberta” organizowanym pod patronatem Starosty Powiatu Poddębickiego przez Bibliotekę Pedagogiczną  w Sieradzu Filię w Poddębicach. Celem tego konkursu było napisanie bajki inspirowanej bajkami twórcy  ,,Pana Cogito”. Herbertowskie  bajki są odczytywane jako zapis wędrówki w głąb wyobraźni i wrażliwości poety. I w taką podróż udali się autorzy konkursowych prac. Grać na strunach wyobraźni Herberta jest szalenie trudno, ale nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Każda z napisanych prac była mądra, przemyślana i  niespodziewana. Za każdą z nich krył się bardzo młody człowiek z wielką wyobraźnią i wrażliwością. Jury oceniło prace i  zgodnie stwierdziło, że były one zdumiewające.

Naszą szkołę reprezentowali:

Julia Woźniak z klasy VIIc,

Anita Krysiak z klasy VIIc,

Karol Mikołajczyk  z klasy VIIa  zajął II miejsce,

Zofia Dębiec z klasy VIIb  otrzymała wyróżnienie.

Podziwiamy i gratulujemy.

Bożena Piaseczna