Jesteśmy już uczniami!

14 listopad 2023
Kategoria Aktualności
14 listopada 2023, Komentarze Możliwość komentowania Jesteśmy już uczniami! została wyłączona

13 października w naszej szkole odbyła się szczególna uroczystość. Najmłodsi uczniowie zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr1 im. Lotników Polskich w Poddębicach.

Przez wiele dni z pełnym zaangażowaniem pierwszaki przygotowywali się do tego wydarzenia. Aż nastał ten dzień…

Uroczystość ślubowania rozpoczął Pan Dyrektor Sebastian Bamberski  i Dyrektor Beata Jędrzejczak. Nastąpiło wprowadzenie sztandaru i uroczyste odśpiewanie Hymnu szkoły.

Przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrym i uczciwym, strzec honoru i dobrego imienia swojej klasy i szkoły, szanować swoich nauczycieli i rodziców, uczyć się tego, co piękne i dobre, kochać i czcić swoją ojczyznę oraz wzorowo się zachowywać. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor i Pani Dyrektor szkoły dokonali symbolicznego pasowania na ucznia – każdy pierwszak został ołówkiem pasowany na ucznia naszej szkoły.

Uczennica klasy IV e – Iga przeprowadziła pierwszy mały egzamin, z którym pierwszaki wyśmienicie sobie poradziły – pięknie zaśpiewali, odpowiedzieli na bardzo ważne pytania, świadczące o tym, że znają swoją ojczyznę.

Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor Sebastian Bamberski i Dyrektor Beata Jędrzejczak życzyli uczniom by w murach naszej szkoły zdobywali nie tylko wiedzę, ale rozwijali własne pasje i nawiązywali przyjaźnie, które przetrwają lata.

Uroczystość ślubowania uświetnili swoim występem koledzy z klasy 2a i 2b przedstawiając program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty. Nie zabrakło też upominków od rodziców. Po uroczystości pozowały do wspólnej fotografii.

To był szczególnie wyjątkowy i nie zapomniany dzień dla wszystkich pierwszaków!

                                                                   Powodzenia!!!

 

Komentarze zablokowane.