I Poddębicki Maraton Czytania pt. „Zaczytajmy Sienkiewicza” - już za nami

16 listopad 2016
16 listopada 2016, Komentarze Możliwość komentowania I Poddębicki Maraton Czytania pt. „Zaczytajmy Sienkiewicza” – już za nami została wyłączona

Maraton czytelniczy odbył się 15 listopada 2016 r. w Teatrze Integracji – Pijalni Wód Termalnych w Poddębicach. Zorganizowany został w związku z obchodami roku 2016 ogłoszonego przez Sejm RP Rokiem Henryka Sienkiewicza i przeznaczony był dla społeczności lokalnej, której taka forma obcowania z literaturą odpowiada.

Organizatorami akcji byli: Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Poddębicach, Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Z. Skibińskiego w Poddębicach, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach oraz sieć bibliotekarzy szkolnych działająca przy Bibliotece Pedagogicznej Filia w Poddębicach.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach także aktywnie włączyła się do tej akcji. Pani Małgorzata Sobańda i pani Wioleta Rykowska przygotowały prezentację multimedialna pt. „Śladami Henryka Sienkiewicza”, która wykorzystała prace plastyczne przygotowane przez uczniów klas IV –VI. Poza tym do akcji głośnego czytania zgłosili się także nauczyciele – pani wicedyrektor Elżbieta Janaszkiewicz i pani Renata Olczyk oraz uczniowie z klasy Vb wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Kowalczyk.

Klasy IV i V wraz z wychowawcami stały się słuchaczami i komentatorami organizowanego maratonu. Jako pierwsi fragmentów „Qvo Vadis” czytanych przez licealistów wysłuchały klasa Va wraz z wychowawczynią p. Bożeną Piaseczną i klasa IVc z p. Wioletą Rykowską. Ta grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła także wystawę malarską dzieł pana Stanisława Burskiego i wzięła udział w krótkiej prelekcji na ten temat, przygotowanej przez panią Magdalenę Binder – Dyrektora Poddębickiego Domu Kultury i Sportu w Poddębicach.

Wioleta Rykowska