Hobbit w teatrze

29 marzec 2023
Kategoria Aktualności
29 marca 2023, Komentarze Możliwość komentowania Hobbit w teatrze została wyłączona

Klasa 6e i 7a miała wielką przyjemność obejrzeć premierę spektaklu  słynnej powieści fantazy J.R.R. Tolkiena – „Hobbit, czyli tam i z powrotem” w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Historia Hobbita wyruszającego w podróż rozgrywa się w wymyślonej rzeczywistości, mimo to odnosi się do realnego świata. Hobbit Bilbo wraz z drużyną krasnoludów na czele z Thorinem i czarodziejem Gandalfem wyruszają do Samotnej Góry, gdzie smok Smaug pilnuje wielkiego skarbu. Wędrowcy natrafiają na wiele trudności. Były chwile grozy i radości. Na scenie pojawiały się gobliny, trolle, golumy, elfy i smok. Wielu z nas książkę czytało z zapartym tchem. Przedstawienie na deskach teatru jest rewelacyjne i ma zdecydowaną przewagę nad wersją ekranową.

Komentarze zablokowane.