Ho Ho Ho - Mikołaj w naszej szkole!

8 Grudzień 2019
Kategoria Aktualności
8 grudnia 2019, Komentarze Możliwość komentowania Ho Ho Ho – Mikołaj w naszej szkole! została wyłączona

HO HO HO !!!! tak witały się dzieci w naszej szkole 6 grudnia ze Świętym Mikołajem.

 Już od godzin porannych w całej szkole panowała radość i wielkie poruszenie. Z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Powodem tego zamieszania był oczywiście Mikołaj, który przybył do nas z wielkim workiem cukierków. Oprócz tego przywiózł jeszcze duuuużo uśmiechu J Szczególnie ciepło powitały Mikołaja dzieci z klas I- III.  Zaprosiły  swojego gościa do zabawy, tańca i śpiewu. Korzystając z okazji, żeby zaspokoić swoją ciekawość, przeprowadziły z Mikołajem wywiad. Święty Mikołaj z radością opowiadał dzieciom o tym skąd przybył, jakich ma pomocników, co sprawia mu największą radość i czy dostaje też prezenty na  święta. Chwalił Panią Mikołajową za to, że bardzo dba o niego, rozczesuje mu wieczorami brodę, którą dzieci wytarmosiły w ciągu dnia, robi świetne pierogi z kapustą i grzybami oraz ciasto sernikowe – Sam miód!- powiedział klepiąc się po brzuchu. Mikołaj zaprosił też Pana Dyrektora na swojego pomocnika i wspólnie wybrali czworo grzecznych i najciekawiej przebranych uczniów. W nagrodę Pan Dyrektor wręczył dzieciom czekoladowe mikołajki i stwierdził, iż Mikołaj miał rację mówiąc, że obdarowywanie dzieci prezentami sprawia ogromną radość.

Wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i wszystkim dzieciom przyniosła wiele radości. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłóbka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.

Wesołych Świąt!!!

 

Komentarze zablokowane.