Gość z Anglii w klasie 3D

19 kwiecień 2022
19 kwietnia 2022, Komentarze Możliwość komentowania Gość z Anglii w klasie 3D została wyłączona

13 kwietnia 2022r uczniów klasy 3D odwiedziła koleżanka Pola ze Szkoły  Podstawowej w Eastbourne w Anglii.

Dzieci zadawały jej pytania dotyczące życia szkolnego oraz rodzinnego  kolegów i koleżanek mieszkających w Anglii, śpiewały razem piosenki, dzieliły się ciekawostkami i zainteresowaniami. Miały możliwość zadawania pytań i rozmowy w języku angielskim.

Z zaciekawieniem słuchały tego jak rygorystyczne zasady panują w szkole do której uczęszcza ich rówieśniczka w Anglii. Pola chodzi do szkoły w mundurku, zawsze schludnie uczesana. Była zdziwiona, że nasze dzieci ubrane są kolorowo, swobodnie i wybranych przez siebie fryzurach. Zwiedziła także naszą szkołę. Najbardziej spodobała się jej sala gimnastyczna i dekoracje.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Jesteśmy przekonani, że na długo pozostanie w pamięci. Na zakończenie uczniowie wręczyli miłemu Gościowi pamiątkę regionalną.

Małgorzata Sobańda