Ekologiczne zajęcia warsztatowe "Nie dla smogu"

20 grudzień 2017
20 grudnia 2017, Komentarze Możliwość komentowania Ekologiczne zajęcia warsztatowe “Nie dla smogu” została wyłączona

Podczas ekologicznych zajęć warsztatowych uczniowie zapoznali się z problemem smogu. Praca z materiałami edukacyjnymi, grami dydaktycznymi i materiałem multimedialnym budziła refleksje wśród uczestników spotkania. Przerażający jest fakt, że dziesiątki polskich miast i miasteczek znajduje się w europejskiej czołówce miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Problem niskiej emisji dotyczy przede wszystkim małych miejscowości w okresie zimowym, gdy z kominów domowych instalacji grzewczych wydobywają się dymy zawierające szkodliwe gazy i pyły. Na jakość dymu ma wpływ ilość i skład paliwa, jakie trafia do pieca.

Najbardziej szkodliwe jest spalanie śmieci, plastiku i gumy. Tani węgiel o niskiej kaloryczności również nie jest dobrym rozwiązaniem. Konieczne jest więc zrewidowanie swojego postępowania i uświadamianie rodzinie, sąsiadom i znajomym, że problem dotyczy nas wszystkich.

Trując szkodzimy sobie, sąsiadom i środowisku.

Klub Młodego Ekologa