Dzień Spadającego Liścia

3 październik 2022
3 października 2022, Komentarze Możliwość komentowania Dzień Spadającego Liścia została wyłączona

Na powitanie jesieni w świetlicy szkolnej  23 września obchodziliśmy „Dzień Spadającego Liścia”.

W tym dniu przeprowadzone zostały zajęcia z liściem w roli głównej. Święto to zapoczątkował podróżnik Jerzy Szewczuk, który zauważył, że jesienią brakuje wesołych, optymistycznych świąt i dlatego dzień ten został dodany do kalendarza świąt „nietypowych”. Jest to świetny pomysł na pożegnanie lata.

Uczestnicy zajęć świetlicowych uczyli się rozróżniać rodzaje liści, porównywali ich kształty, kolory.

Dzieci w świetlicy wykonały ciekawe prace plastyczne i techniczne:

– drzewa z kolorowymi jesiennymi liśćmi,

– bukiety z liści

– kolorowały mandale z motywem liści

– odbijanki z liśćmi.

Z okazji tego święta były gry i zabawy ruchowe przy muzyce wykorzystaniem liści, kalambury, zagadki, rebusy. Dzień Spadającego liścia przebiegł w miłej atmosferze. Dzieci miały dużo radości i zabawy.

Wychowawczynie świetlicy:

Sławomira Agata Stasiakiewicz, Małgorzata Wawrzecka