Dzień Spadającego Liścia w świetlicy szkolnej

26 wrzesień 2023
26 września 2023, Komentarze Możliwość komentowania Dzień Spadającego Liścia w świetlicy szkolnej została wyłączona

W świetlicy szkolnej dzień 22.09.2023 r. przebiegał pod hasłem Dnia Spadającego Liścia. Tego dnia dzieci w świetlicy odgadywały z jakich drzew pochodzą liście, kolorowały i wycinały liście z papieru oraz wykonywały przeróżne kompozycje z zasuszonych liści.

Dzieci zapoznały się z historią powstania Dnia Spadającego Liścia, którego pomysłodawcą jest Jerzy Szewczyk. Zauważył on , iż  jesienią w kalendarzu brakuje wesołych, optymistycznych świąt i z pomocą Redakcji Gazety doprowadził do zamieszczenia tego wydarzenia w kalendarzu świąt nietypowych. Jest ono obchodzone 23 września. Dzień ten ma być nie smutnym pożegnaniem lata , ale radosnym optymistycznym powitaniem pięknej kolorowej jesieni.

Było wiele radości i zabawy.

 

Stasiakiewicz Sławomira Agata

Komentarze zablokowane.