Dzień Papieski

27 październik 2022
27 października 2022, Komentarze Możliwość komentowania Dzień Papieski została wyłączona

W tym roku pod hasłem „Veritatis Splendor” Blask Prawdy  obchodzony był Jubileuszowy XXII Dzień Papieski.

Każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową w kraju i środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski. To dzień radości, pamięci o Papieżu Polaku, w łączności z obecnym Ojcem Świętym.

Veritatis splendor („Blask prawdy”) – to dziesiąta encyklika św. Papieża Jana Pawła II  o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła, ogłoszona 6.08.1993 r. Podstawowym celem encykliki stało się przypomnienie fundamentalnych prawd doktryny katolickiej z zakresu moralności, odnoszących się do różnych dziedzin ludzkiego życia, w kontekście współczesnych prób ich podważania lub zniekształcania.

Z tej okazji 16.10.2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy św . o godz. 12 .00.  podczas, której w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II zaśpiewały pieśń Skarby Skarby chcesz je znaleźć . Ogromnym powodzeniem cieszyły się Kremówki i Krówki Papieskie,nad którymi czuwali Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas i ministranci z naszej parafii. Na koniec uroczystości wszyscy zebrani pod kierunkiem Księdza Proboszcza Wojciecha Żelewskiego zaśpiewali pieśń „Barkę” jako podziękowanie dla Tego, który zawsze nam wskazywał drogę ku temu, co piękne i dobre. Ten dzień był wdzięcznością i łącznością duchową z Ojcem Świętym Janem Pawłem II oraz Jego nauczaniem.

Katecheci