Dziecko też człowiek – tylko trochę mały

22 listopad 2022
22 listopada 2022, Komentarze Możliwość komentowania Dziecko też człowiek – tylko trochę mały została wyłączona

Klasa II D, podobnie jak inne klasy naszej szkoły, włączyła się do globalnej akcji UNICEF, jaką jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci dyskutowały na temat praw dzieci i ich przestrzegania, oglądały bajki i filmy edukacyjneo tematyce związanej z prawami dziecka. Dominował oczywiście kolor niebieski. Zajęcia uświadomiły uczniom o ważnych wartościach, takich jak: tolerancja, szacunek do drugiego człowieka sprawiedliwość, godność, prawda i miłość, a także o ich obowiązkach. Solidaryzując się ze wszystkimi dziećmi na świecie nauczyły się i wspólnie wyrecytowały wiersz Janusza Korczaka „Prawa Dziecka”.

Ilona Szabela