Dzieci czytają dzieciom!

25 październik 2016
25 października 2016, Komentarze Możliwość komentowania Dzieci czytają dzieciom! została wyłączona

Biblioteka szkolna zorganizowała akcję czytelniczą pt. „Dzieci czytają dzieciom”.
Celem akcji jest rozwijanie u uczniów kultury czytelniczej oraz zapoznanie z literaturą Marcina Pałasza. Do wspomnianej akcji została wybrana pozycja pt. „Heca nie z tej Ziemi”. Uczniowie klasy Va przez 6 lekcji rozłożonych  w czasie będą swoim kolegom czytali z podziałem na role oraz z elementami dramy wyżej wspomnianą pozycję. Pierwsze zajęcia
z tego cyklu odbyły się w klasie IVd. Młodsi koledzy z zaciekawieniem i lekką fascynacją poznawali przygody Gucia.

Zajęcia mają na celu, zaprezentowanie i zareklamowanie atrakcyjnej literatury, rozwijanie zaciekawień i zainteresowań czytelniczych oraz wdrażanie do uważnego słuchania. Słuchający będą mieli również za zadanie rozwiązanie przygotowywanych krzyżówek i wykreślanek literowych oraz pokolorować obrazki tematyczne. Organizatorem akcji jest nauczyciel bibliotekarz – Dorota Gasik.