Dobra zabawa i 4 puchary- to był niesamowity rajd!

28 wrzesień 2016
28 września 2016, Komentarze Możliwość komentowania Dobra zabawa i 4 puchary- to był niesamowity rajd! została wyłączona

XXXI Rajd Pieszy im. Marii Konopnickiej już za nami.

W dn. 27 września br. 15 drużyn(w tym 7 z naszej szkoły) wystartowało z Bronowa, by po przejściu prawie 20 tys. kroków (lub 15 km, jak kto woli) dotrzeć do Ogrodu Zmysłów w Poddębicach. Zdobyliśmy 4 puchary: w kat. I-III – I miejsce III c. (wych. Dorota Ochocka),  a w kat. IV- VI: I miejsce V b (wych. Małgorzata Kowalczyk), II miejsce- IV d (wych. Tomasz Wójcik), III miejsce –V c  (wych. Renata Olczyk).

Jaki był tegoroczny rajd? Niesamowity! Pogoda? Jak na zamówienie (ale szacowne komisje marzły ponoć…). Humory? Dopisywały-o dziwo, przeżyliśmy  bez telefonu i Internetu! Nasze szare komórki dotlenione świeżym powietrzem nasyconym aromatem łąk i lasów (a niekiedy „zapaszkiem” wątpliwej przyjemności) nie zawiodły nas. Błyszczeliśmy intelektem, choć zdarzało się, że robiliśmy tzw. wielkie oczy, słysząc trudne pytania (o rany, kto wymyślił METASEKWOJĘ?!).

Wspaniale, że dołączyli do nas rodzice – dziękujemy.  Dziękujemy nauczycielom, którzy przekonali nas, że warto wyruszyć na szlak. Serdeczne podziękowania należą się  organizatorom.

Jaki rezultat? Wszyscy (ponad 160 piechurów: uczniów i  opiekunów) dotarli na metę pełni radości i dumy z wykonanego zadania. Mamy mnóstwo zdjęć i pięknych wspomnień.

I puchary!

Jednym zdaniem? Za rok będzie nas na szlaku jeszcze więcej!

Ja tam też maszerowałam, więc o rajdzie napisałam 😀

Elżbieta Janaszkiewicz