Koncerty dla Niepodległej

10 listopad 2016
10 listopada 2016, Komentarze Możliwość komentowania Koncerty dla Niepodległej została wyłączona

Dnia 11 listopada  w Polsce obchodzone jest Święto Odzyskania Niepodległości.
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach z tej okazji odbyło się krótkie spotkanie z historią zatytułowane „Koncert dla Niepodległej”. W uroczystości wzięli udział uczniowie i wychowawcy tejże szkoły.
Apel przygotował chór pod opieką p. Anny Kostrzewy oraz klasy IVc i IVd wraz z wychowawcami – p. Wioletą Rykowska i p. Tomaszem Wójcikiem.
Artyści zaprezentowali pieśni patriotyczne oraz najważniejsze fakty historyczne, upamiętniające tę ważną dla nas – Polaków datę. Nie zabrakło „Roty”
i „Mazurka Dąbrowskiego”. Była to nowatorska forma, łącząca występ chóru, młodych aktorów i prezentację multimedialną. Na tablicy pojawiały się wszystkie teksty piosenek, co pozwoliło publiczności na aktywny udział
w koncercie. Dzieci z wielką radością odśpiewały „Warszawiankę” czy „Pieśń Legionów”, szczególnie uczniowie klas młodszych, dla których ten sposób obcowania z historią wydał się bardzo atrakcyjny. Cały występ pokreśliła dekoracja. Wywieszone były symbole Polski, jednak uwagę uczniów zwróciły trzy krzyże z datami rozbiorów i zapalony pod nimi znicz.
„Koncert dla Niepodległej” okazał się idealną formą, która pozwoliła wszystkim uczniom naszej szkoły wziąć aktywny udział w obchodach Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął także udział w powiatowych obchodach Święta Niepodległości, a delegacja uczniów, wraz z dyrektorem p. Sebastianem Bamberskim, złożyła wiązankę kwiatów w miejscu pamięci narodowej przy poddębickim kościele.

fot. Starostwo Powiatowe w Poddębicach www.poddebicki.pl