„Czarodziejski Kufer” zaczarował nas po raz czternasty…

7 maj 2018
7 maja 2018, Komentarze Możliwość komentowania „Czarodziejski Kufer” zaczarował nas po raz czternasty… została wyłączona

Powiatowy Przegląd Teatrzyków „Czarodziejski Kufer” zaczarował nas 18 kwietnia 2018r. już po raz czternasty. Nad jego przebiegiem czuwała p.Bożena Piaseczna i p.Wioleta Rykowska. Jako prowadzące doskonale sprawdziły się Klaudia Jaruga i Julia Bielawska, uczennice klasy VIa ze SP w Poddębicach.

Przedstawienia oceniali w tym roku: p. Renata Dzieciątkowska – dyrektor  Biblioteki Pedagogicznej w Poddębicach (przewodnicząca jury), p. Beata Ziółkowskawicedyrektor  Publicznego Przedszkola w Poddębicach oraz p. Dariusz Ścibor – dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Poddębicach.

W konkursie mogliśmy zobaczyć kilka bardzo interesujących przedstawień.

Po zaprezentowaniu się wszystkich teatrzyków, jury przyznało:

I miejsce dla grupy teatralnej z klasy Va ze SP w Poddębicach, za spektakl pt:,,Bazyliszek
i Magda”  (opiekun: p. Bożena Piaseczna).

II miejsce ex aequo wywalczyły przedstawienia ,,Na wsi” ze SP w Niemysłowie (opiekun: p. Anna Rokoszewska) i „Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej”  w wykonaniu klasy IVb ze SP w Poddębicach (opiekun: p. Małgorzata Ludwiczak)

III miejsce zdobyła inscenizacja:„Paweł i Gaweł na wesoło” przygotowana przez grupę aktorów z klasy VIa ze SP w Poddębicach (opiekun p. Bożena Piaseczna).

W przerwie obrad jury, uczestnicy wykonywali plakaty reklamujące ich przedstawienia. Wspólne malowanie wzbudziło wiele pozytywnych emocji.

Sędziowie, oprócz I, II i III miejsca, przyznali także nagrody aktorskie: Bartoszowi Lewandowskiemu ze SP w Niemysłowie, za kreację Dziadka w widowisku „Na wsi” oraz Kindze Olejnik z kl. IVb ze SP w Poddębicach, która wcieliła się w rolę Wiedźmy w proekologicznym spektaklu ,,O Jasiu i Małgosi”. Kolejne nagrody aktorskie trafiły do Kamili Kacprzak z kl. Va ze SP w Poddębicach, która zagrała przekupkę w bajce
,,O Bazyliszku i Magdzie” oraz do Cypriana Majewskiego – ucznia kl. VIa, czyli tytułowego Gawła.

Nagrody za najciekawsze stroje sceniczne powędrowały do Konstancji Janiak – scenicznej Garncarki (SP w Poddębicach) oraz grupy teatralnej z kl. Va (SP w Poddębicach).

Dyplomy, nagrody i podziękowania wręczali: członkowie jury i p. Elżbieta Janaszkiewicz – zastępca dyrektora  SP w Poddębicach.

Dzieci cieszyły się ze wspaniałych nagród książkowych ufundowanych przez poddębickie instytucje: Bank Spółdzielczy, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski w Poddębicach.

Szkoła bardzo dziękuje Prezesowi Banku Spółdzielczego – p. Romanowi Janiszewskiemu, Staroście Poddębickiemu – p. Ryszardowi Rytterowi oraz Burmistrzowi Poddębic – p. Piotrowi Sęczkowskiemu za pomoc w organizacji przeglądu, gdyż bez ich zaangażowania konkurs ten nie miałby tak wspaniałej oprawy.

Gratulacje i serdeczne podziękowania składamy wszystkim młodym aktorom
i opiekunom grup teatralnych.

Wioleta Rykowska