Codeweek - Europejski Tydzień Kodowania 6 - 21 października 2018 r.

30 październik 2018
30 października 2018, Komentarze Możliwość komentowania Codeweek – Europejski Tydzień Kodowania 6 – 21 października 2018 r. została wyłączona

6 października rozpoczął się Codeweek- Europejski Tydzień Kodowania.  W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do tej światowej akcji.  “Kodowanie to kluczowa umiejętność, która daje ludziom w każdym wieku szansę na tworzenie i dzielenie się swoimi pomysłami ze światem” – powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple.  Uczniowie klas III –VIII na informatyce zgłębiali tą umiejętność. Tworzyli kody dla bohaterów Minecrafta.  Misje: ”Podróż bohatera”, Projektant Minecrafta”, „Poszukiwacz przygód” stały się dla  okazją do wspaniałej zabawy. Uczniowie mogli poszukiwać najlepszych rozwiązań, tworzyć, dzielić się swoimi pomysłami z kolegami, mieć satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. „Lekcje kodowania są wspaniałe, czekamy na następne” – tak  stwierdziły dzieci.   I będą!

Komentarze zablokowane.