Ciekawa lekcja muzealna

16 grudzień 2016
16 grudnia 2016, Komentarze Możliwość komentowania Ciekawa lekcja muzealna została wyłączona

Ciekawa lekcja muzealna

W dniu 7 grudnia 2016r. uczniowie klasy Vc i Va wraz z wychowawczyniami p.R. Olczyk i p.B. Piaseczną uczestniczyli w zajęciach  edukacyjnych dotyczące polskich symboli narodowych w  Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi . Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się  dlaczego Polska flaga jest biało-czerwona, skąd się wziął orzeł biały i dlaczego „Mazurek Dąbrowskiego” został naszym hymnem narodowym.

Uczniowie zwiedzili również muzeum mieszczące się w murach dawnego carskiego więzienia z 1885r. Jest on symbolem walki wielu pokoleń mieszkańców Łodzi i regionu łódzkiego o niepodległość i suwerenność Ojczyzny oraz o sprawiedliwość społeczną. Jego mury przez lata były niemym świadkiem cierpienia i męczeństwa przetrzymywanych w nim więźniów. W dawnych celach, z zachowanymi oryginalnymi drzwiami  i piecami, zgromadzono materiał historyczny obrazujący dzieje więzienia w okresie carskim i latach I wojny światowej. Tego typu zajęcia przypadły wszystkim do gustu , była to niezwykła lekcja historii Polski.