Bezpieczeństwo dzieci - spotkanie z panią policjant

17 listopad 2016
17 listopada 2016, Komentarze Możliwość komentowania Bezpieczeństwo dzieci – spotkanie z panią policjant została wyłączona

Mały Samorząd Uczniowski kl. 1-3 zorganizował 17 listopada 2016 r. spotkanie z policjantką p. Sylwią Kaźmierczak nt. “Bezpieczeństwo dzieci”. Uczniowie klas 1-3 obejrzeli film instruktażowy w formie testu pt. ” Bezpieczna droga z radami Spongeboba”, w czasie którego  odpowiadali  na pytania dotyczące bezpiecznego zachowania na ulicy, w pojeździe i na rowerze. Wykazali się w większości dobrą wiedzą i udowodnili, że znają zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Pani policjantka omówiła i przećwiczła z dziećmi poprawny sposób przechodzenia przez ulicę. Przypomniała o używaniu odblasków dla lepszej widoczności i kasków oraz ochraniaczy w czasie jazdy rowerem. Zwróciła uwagę na prawidłowe  zachowanie wobec osób obcych. Przypomniała o właściwym zachowaniu w czasie drogi do i ze szkoły oraz  w  szkole. Dzieci wykazały się świetną znajomością numeru alarmowego. Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do większego bezpieczeństwa naszych uczniów.